انواع لوله ها در سازه ها، حمل و نقل و ساخت استفاده می شوند. آنها با توجه به قطر بیرونی آنها اندازه می شوند و قطر داخلی آنها بر اساس ضخامت دیواره متفاوت است. بسته به نیروهایی که لوله باید مدیریت کند، برخی از برنامه ها به دیوارهای ضخیم تری نسبت به بقیه نیاز دارند.

کاربردهای لوله 

کاربری سازه ای

کاربردهای سازه ای رایج ساختمان و ساخت و ساز است. در این صنایع، مصالح ساختمانی را معمولاً لوله های فولادی می نامند.

تیرهای داربست از لوله های فولادی ساخته شده اند و به کارگران ساختمانی اجازه می دهند به مناطقی از ساختمان که دور از دسترس هستند دسترسی داشته باشند.

تیرهای داربست

تیرهای داربست با اتصال لوله های فولادی در یک قفس ساخته می شوند که به کارگران ساختمانی اجازه می دهد به مناطقی بالاتر از سطح زمین دسترسی پیدا کنند.

از لوله های فولادی برای ساخت ریل های محافظ برای محافظت از دوچرخه سواران و عابران پیاده استفاده می شود.

نرده های محافظ

نرده‌های محافظ نیز از لوله‌های فولادی ساخته شده‌اند که ویژگی ایمنی زیبایی را برای پله‌ها و بالکن‌ها ایجاد می‌کنند.

ستون های لوله فولادی از عابران پیاده و زیرساخت ها در برابر برخورد وسایل نقلیه محافظت می کند.

بولارد

ستون های امنیتی برای محاصره یک منطقه از ترافیک وسایل نقلیه برای محافظت از افراد، ساختمان ها یا زیرساخت ها استفاده می شوند.

لوله فولادی ضد زنگ انتخاب خوبی برای اثاثیه سایت در فضای باز است زیرا هم مقاوم در برابر خوردگی و هم مقاوم است.

قفسه های دوچرخه

بسیاری از قفسه های دوچرخه تجاری از خم کردن لوله های فولادی تشکیل می شوند. خواص مواد سخت فولاد آن را در برابر سارقان ایمن می کند.

استفاده از حمل و نقل

رایج ترین استفاده از لوله های فولادی برای حمل و نقل محصولات است زیرا این مواد برای نصب طولانی مدت مناسب است. به دلیل سختی و مقاومت در برابر شکست، می توان آن را در زیر زمین دفن کرد.

کاربردهای فشار کم نیازی به استحکام بالای لوله ها ندارند زیرا در معرض تنش های قابل توجهی قرار نمی گیرند. ضخامت دیواره باریک باعث تولید ارزان تر می شود. کاربردهای تخصصی تر - مانند لوله های مورد استفاده در صنعت نفت و گاز - به مشخصات دقیق تری نیاز دارند. ماهیت خطرناک محصول در حال حمل و نقل و احتمال افزایش فشار روی خط، مستلزم استحکام بالا و در نتیجه ضخامت دیواره بالاتر است. این به طور کلی هزینه های بالاتری را به همراه دارد. کنترل کیفیت برای این برنامه ها حیاتی است.

گواهینامه

تولیدکنندگان یک گزارش آزمایش مواد یا گزارش آزمایش آسیاب صادر می کنند تا تأیید کنند که محصول مطابق با مشخصات آنالیز شیمیایی و خواص مکانیکی است. MTR شامل تمام داده های مربوط به محصول است و محصول را در طول چرخه عمر آن همراهی می کند.

موارد زیر پارامترهای معمولی هستند که ممکن است در MTR ثبت شوند:

•          ترکیب شیمیایی شامل محتوای کربن، آلیاژها و گوگرد

•          اندازه، وزن، شناسایی و درجه مواد

•          شماره حرارت مواد، که به دسته پردازشی مربوط می شود

•          خواص مکانیکی مانند استحکام کششی، استحکام تسلیم و ازدیاد طول

برای بولاردهای فولادی، رایج ترین مشخصات ذکر شده ASTM A53 و ASTM A500 است.